Funkcjonariusz służby kryminalnej z żarskiej komendy w czasie wolnym od pracy rozpoznał poszukiwanego 44-latka, który miał do odsiadki dwa lata.

Miał do odsiadki 2 lata. Wpadł bo rozpoznał go policjant po służbie
fot. Policja.pl

Do zatrzymania poszukiwanego 44-latka doszło w niedzielę, 20 marca. Mężczyznę rozpoznał policjant wydziału kryminalnego żarskiej komendy jadący przez miasto samochodem. Natychmiast po rozpoznaniu mężczyzny przypominającego wyglądem osobę poszukiwaną zawrócił i pieszo udał się w kierunku, gdzie chwilę wcześniej zauważył poszukiwanego. W międzyczasie poinformował o całej sytuacji dyżurnego.

Gdy śledzony mężczyzna pojawił się ponownie, policjant ruszył w jego stronę, ten jednak rozpoznał funkcjonariusza przeskoczył żywopłot i rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany.

Zobacz:   Mężczyzna z bronią sterroryzował kamienicę w Żarach, padły strzały. 30-latek usłyszał 8 zarzutów

Wezwany na miejsce patrol przetransportował zatrzymanego mężczyznę do komendy, skąd po przeprowadzeniu czynności trafił za kraty. Zatrzymany 44-latek to mieszkaniec powiatu żarskiego poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żarach. Na swoim koncie miał liczne kradzieże za które do odsiadki ma dwa lata.