Kryminalni z żarskiej komendy odzyskali ponad 27 tysięcy euro. Gotówkę skradziono z domu jednorodzinnego na terenie powiatu żarskiego. Zarzuty postawiono dwóm zatrzymanym do sprawy osobom: 20-letniej kobiecie oraz 31-letniemu mężczyźnie.

olicjanci odzyskali ponad 27 tysięcy euro pochodzące z kradzieży z włamaniem. Zatrzymano 2 osoby
fot. Lubuska Policja

Do włamania i kradzieży doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu żarskiego w sobotę, 2 lipca. Nieznani sprawcy dostali się do wnętrza budynku przez okienko piwniczne i zabrali z domu znaczną ilość gotówki.

Żary: Policja odzyskała ponad 27 tysięcy euro. Dwie osoby zatrzymane

Kryminalni z Żar, którzy natychmiast podjęli działania, zmierzające do ustalenia sprawców oraz odzyskania skradzionego mienia i jeszcze tego samego dnia zatrzymali do sprawy dwie osoby: 20-letnią kobietę i 31-letniego mężczyznę. Oboje poruszali się samochodem marki Volkswagen, w którym podczas przeszukania auta i mieszkania zatrzymanego mężczyzny, znaleziono narkotyki. W toku dalszych działań śledczy ustalili, gdzie znajduje się część skradzionej gotówki, która jak się okazało zakopana była na terenie posesji.

Odzyskane pieniądze, ponad 27 tysięcy euro, zabezpieczono i przekazano właścicielowi. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić obojgu zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.