Lena Nowak, tak jak jej siostra bliźniaczka Agnieszka, choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. U Leny wszystko zaczęło się pod koniec ubiegłego roku. Na szyi dziewczynki rodzice zauważyli grudkę. Lekarze stwierdzili, że to tłuszczak i że potrzebna będzie interwencja chirurgiczna. Kiedy jednak lekarz rodzinny zlecił wykonanie badań, w tym morfologii krwi, okazało się, że dziewczynka jest poważnie chora.

3-letnia Lena Nowak z Żar zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Marzeniem dziewczynki jest basen ogrodowy
fot. Wishsurfing.pl

Lena trafiła do szpitala, gdzie powtórzono jej badanie krwi, jak również wykonano USG brzucha, tomograf głowy oraz punkcję. Dziewczynka rozpoczęła wtedy intensywne leczenie, które wiązało się z wieloma skutkami ubocznymi. Przestała chodzić i mówić. Leczenie przyniosło jednak oczekiwane rezultaty i jej stan uległ poprawie. Obecnie Lena Nowak jest w trakcie chemii podtrzymującej. Dziewczynka wymaga też opieki ortopedycznej, a przed nią rehabilitacja, która ma jej pomóc wrócić do jak największej sprawności.

Lena marzy o dużym basenie ogrodowym, w którym mogłaby spędzać czas wraz ze swoją siostrą. Byłaby to dla niej nie tylko świetna zabawa, ale też forma rehabilitacji. Dlatego na platformie Wishsurfing.pl urochomiona została charytatywna zbiórka, dzięki której każdy w łatwy i szybki sposób może włączyć się w spełnianie marzeń podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

Zbiórka na zakup basenu ogrodowego dla 3-letniej Leny z Żar dostępna jest pod tym linkiem.