W piątek, 23 września, stanowisko objął nowy Komendant Powiatowy Policji w Żarach. Komisarz Mateusz Domaradzki rozkaz o powierzeniu obowiązków na stanowisko otrzymał od pierwszego zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Bogdan Piotrowski.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Żarach
fot. KPP w Żarach

Uroczystość wprowadzenia na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Żarach komisarza Mateusza Domaradzkiego odbyła się w w sali odpraw żarskiej komendy. Piotrowski złożył gratulacje nowemu przełożonemu żarskich policjantów i odczytał list gratulacyjny nadinspektora Jarosława Pasterskiego, Komendant Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz podziękował za dotychczasowe zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz życzył dalszych sukcesów.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Mateusz Domaradzki, nowy Komendant Powiatowy Policji w Żarach. Kto to?

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Żarach, Komisarz Mateusz Domaradzki służbę rozpoczął 25 marca 2003 roku. Przez pierwsze 3 lata związany był z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu, realizując obowiązki służbowe w Referacie Patrolowo-Intrwencyjnym. W styczniu 2006 roku Matusz Domaradzki przeniósł się do Zielonej Góry i przez rok pełnił służbę w Rewirze Dzielnicowych III Komisariatu Policji. Przez kolejne 9 lat zdobywał doświadczenie zawodowe w komórkach pionu kryminalnego Komendy Miejskiej w Zielonej Górze. W latach 2017 -2020 piastował funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji I w Zielonej Górze i Komendanta Komisariatu w Sulechowie. W kwietniu 2020 roku komisarzowi Mateuszowi Domaradzkiemu powierzono funkcję Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu.

Zobacz:   Loko-Piknik w Żaganiu. Kolejowe święto dla pasjonatów kolejnictwa

W piątkowej uroczystości w Żarach, wzięli udział komendanci i kierownicy jednostek podległych oraz naczelnicy Wydziałów Komendy Powiatowej Policji w Żarach.