12 zarzutów za włamania do domów w Żarach usłyszał aresztowany na trzy miesiące 36-latek. Wartość skradzionych rzeczy oraz gotówki wynosi łącznie prawie 160 tys. złotych.

12 zarzutów za włamania do domów w Żarach. 36-latek aresztowany, straty wynoszą prawie 160 tys. złotych
fot. Lubuska Policja

Wspólne działania służby kryminalnej, dochodzeniowo-śledczej oraz dzielnicowych doprowadziły w minionym tygodniu do zatrzymania mężczyzny męzczyzny, podejrzanego o kradzieże i włamania do domów i mieszkań. Do zdarzeń dochodziło w ostatnich miesiącach i na początku tego roku na terenie Żar.

Żary: 12 zarzutów za włamania do domów

Mężczyzna wchodził do otwartych budynków, a kiedy były zamknięte włamywał się do nich wyważając drzwi balkonowe lub okna. Łupem najczęściej padały pieniądze, biżuteria lub sprzęt elektroniczny. Łącznie wartość skradzionego mienia i gotówki wyniosła blisko 160 tysięcy złotych.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić 36-letniemu mieszkańcowi Żar 12 zarzutów. Część skradzionych rzeczy została odzyskana i przekazana właścicielom. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i zastosował trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. Za tego typu przestępstwo grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.