540 wniosków z całej Polski, 80 wybranych do finałowego etapu, blisko 4 mln głosów i 27 laureatów a wśród nich 3 z województwa lubuskiego – tak wygląda podsumowanie konkursu „Wygrywamy zaczyna się od WY”. Dofinansowanie Totalizatora Sportowego otrzymają obiekty sportowe i kulturalne w Sieniawie Żarskiej, Sulechowie i Lubrzy.

Graliście i wygraliście! Dofinansowanie Totalizatora Sportowego trafi do Sieniawy Żarskiej
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Totalizator Sportowy każdego roku bije rekordy w przekazywaniu środków na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej i Fundusz Promocji Kultury, które wspierają sport oraz kulturę w Polsce. Od 1994 roku łączna kwota przekazana w formie dopłat na obie dziedziny wynosi ponad 17,7 mld zł i stale rośnie. „Wygrywamy zaczyna się od WY” to dodatkowy, szczególny projekt, jaki Totalizator Sportowy zrealizował na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i kulturalnej.

Efektem trwających od lipca kampanii Totalizatora Sportowego i konkursu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej będzie dofinansowanie Totalizatora Sportowego dla 27 obiektów w 16 województwach. W październiku akcję „Wygrywamy zaczyna się od WY” dodatkowo wsparła loteria promocyjna, w której gracze przez cały miesiąc mieli możliwość wylosowania nagród poprzez zakup dowolnego produktu LOTTO za min. złotówkę oraz oddania głosu na wybrany przez siebie obiekt sportowy lub kulturalny. Do wygrania w loterii były karty podarunkowe, piłki i koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego. Na obiekty, które znalazły się w 2. etapie, łącznie oddano blisko 4 mln głosów. Na ich podstawie utworzono listę rankingową najbardziej pożądanych lokalnych inwestycji, z której Fundacja LOTTO wybrała laureatów.

Zobacz:   „Program przystankowy” poprawi dostęp do kolei w regionie – w Lubuskiem obejmie 6 lokalizacji

– Akcja „Wygrywamy zaczyna się od WY” to wyjątkowa inicjatywa Totalizatora Sportowego. Składała się z trzech części: kampanii, konkursu i loterii promocyjnej. Tą ostatnią chcieliśmy podkreślić, że nasi gracze, kupując produkty LOTTO, wspierają sport i kulturę, ponieważ z każdej złotówki przeznaczonej na gry liczbowe LOTTO, 19 groszy trafia na obie te dziedziny. Tym razem też nie zawiedli, gdyż cała akcja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania: gracze LOTTO oddali łącznie blisko 4 mln głosów, a Totalizator Sportowy wydał ponad 31 mln kodów promocyjnych. Dzięki temu z dumą informujemy, że kolejne 27 obiektów sportowych lub kulturalnych otrzymało dofinansowanie o łącznej wartości 3 200 000 zł. Pokazaliśmy, że to wsparcie zaczyna się od nas, wygrywamy zaczyna się od WY, bo wygrywamy razem! – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

Zobacz:   „Program przystankowy” poprawi dostęp do kolei w regionie – w Lubuskiem obejmie 6 lokalizacji

Od grudnia 2020 roku w działaniach na rzecz rozwoju sportu i kultury Totalizator Sportowy wspiera najlepszy piłkarz świata FIFA 2020 i 2021 i kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski, który tak podsumował całą akcję:

– Dziękuję za tę wspaniałą inicjatywę, jaką był konkurs na dofinansowanie obiektów sportowych i kulturalnych w Waszych okolicach. Gratuluję wszystkim zwycięzcom. Na początku mojej kariery piłkarskiej trenowałem w różnych warunkach, czasami naprawdę trudnych. Wiem, jak ważne jest, aby infrastruktura była na najwyższym poziomie, dlatego cieszę się, że dzięki Wam, a także graczom LOTTO, wsparcie otrzymają kolejne obiekty sportowe i kulturalne. Stworzyliście szansę rozwoju dla przyszłych sportowców, a także miłośników kultury. Nigdy nie przestawajcie marzyć i pamiętajcie, że wygrywamy razem, bo „Wygrywamy zaczyna się od WY”.

Dofinansowanie Totalizatora Sportowego w Lubuskiem

Oto lista zwycięskich projektów konkursu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” z województwa lubuskiego:

  • Gmina Żary – modernizacja szatni sportowej w Sieniawie Żarskiej
  • Sulechowski Dom Kultury im. Fryderyka Chopina – modernizacja Pracowni Muzycznej SDK w Sulechowie
  • Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy – wyposażenie sceny GOK Lubrza, zakup oświetlenia i nagłośnienia
Zobacz:   „Program przystankowy” poprawi dostęp do kolei w regionie – w Lubuskiem obejmie 6 lokalizacji

Pełne wyniki konkursu znajdują się na stronach:

www.fundacjalotto.pl/sportowo-kulturalnie-lokalnie oraz www.gramywygrywamy.pl