Samorządowcy z Żar, Żagania, Sulechowa i Niegosławic podpisali umowy na termomodernizację lubuskich placówek oświatowych, które zostaną zrealizowane w ramach programu REACT-EU, dzięki unijnemu wsparciu z RPO (Regionalnego Programu Operacyjnego).

Miejskie przedszkole w Żarach otrzymało 1,1 mln zł. Unijna pomoc będzie przeznaczona na termomodernizację
fot. Pixabay

Wartość dofinansowań wynosi od ponad 1 do 6 mln zł. Część środków przeznaczona jest na budowę pawilonu rehabilitacyjnego przy Lubuskim Centrum Ortopedii w Świebodzinie, a pozostała część, ponad 30 mln zł, zostanie przeznaczona na wsparcie oświaty w celu pomocy w zmniejszeniu kosztów funkcjonowania placówek edukacyjnych i podniesienia poziomu kształcenia. Najwięcej pieniędzy otrzymał powiat żagański, prawie 5 mln zł, na termomodernizację Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żaganiu.

Zobacz:   Przerwa w dostawie wody w Drożkowie, Grabiku, Lubanicach, Surowej i Łukawach 15.05.

Dotację w wysokości ponad 1,1 mln złotych na termomodernizację Miejskiego Przedszkola nr 7 otrzymała Gmina Żary. Burmistrz Żar Danuta Madej podziękowała marszałkowi województwa za tę dobrą informację, ponieważ wcześniejsze próby pozyskania finansowania na wzmocnienie przedszkola pod kątem ekologicznym i oszczędnościowym nie powiodły się.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz