Kradzież portfela z gotówką i dokumentami to sytuacja, która niestety może spotkać każdego z nas. W takim przypadku ważne jest szybkie działanie, aby móc odzyskać skradzione mienie i ująć sprawcę. Taki scenariusz miał miejsce we wtorek 10 stycznia w Żarach.

Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji
fot. Lubuska Policja

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które dyżurny żarskiej komendy otrzymał rano 10 styczna. Pokrzywdzony zgłosił kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa, gdy przyszedł oddać krew. Podejrzany, wykorzystując moment nieuwagi, zabrał pieniądze wraz z dokumentami i uciekł.

Policjanci żarskiego ruchu drogowego natychmiast przybyli na miejsce i utrzymali kontakt telefoniczny z pokrzywdzonym, który wskazał kierunek ucieczki oraz rysopis sprawcy. Dzięki temu, po chwili funkcjonariusze zauważyli na przejściu dla pieszych opisywaną osobę i wspólnie z dzielnicowymi doprowadzili do jej zatrzymania. Podejrzanym okazał się 28-latek, który trafił do policyjnego aresztu.

Kolejnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży pieniędzy i dokumentów, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak kara może być jeszcze większa, ponieważ działał on w warunkach recydywy. Skradziony portfel z powrotem w ręce właściciela.