Jayshon Cannon, amerykański koszykarz, został nowym zawodnikiem drużyny BC Swiss Krono Żary. To duże wzmocnienie dla zespołu, plasującego się aktualnie na szóstej pozycji w grupie D rozgrywek II ligi mężczyzn. Cannon zadebiutował w swoim nowym klubie w ubiegłą środę, 15 lutego, podczas spotkania z Sudetami Jelenia Góra. Zawodnicy żarskiego klubu ulegli rywalom kończąc spotkanie wynikiem 85:87.

Amerykanin Jayshon Cannon nowy zawodnik BC Swiss Krono Żary
Amerykanin Jayshon Cannon, nowy zawodnik BC Swiss Krono Żary – fot. Facebook / kadr nagrania BC Swiss Krono Żary

Jayshon Cannon, który ma 20 lat i mierzy 202 cm wzrostu, gra na pozycji silnego skrzydłowego. Na co dzień pracuje jako żołnierz amerykańskiej jednostki w Świętoszowie i od dłuższego czasu kręcił się wokół klubu BC Swiss Krono Żary – informuje serwis Polski Kosz. Pomagał w szkoleniu grup młodzieżowych, co pomogło mu w wydaniu zgody na grę w II lidze przez Wydział Rozgrywek PZKosz.

Zakontraktowanie Cannona to dla klubu z Żar prawdziwa „transferowa bomba”. Prezes Tomasz Ostrowski porównuje go do zawodnika z NBA i z zapałem opowiada o jego wpływie na szkolenie młodzieży w klubie. Cannon, który wcześniej grał w amatorskiej Lidze LNBA, zagra teraz w II lidze. Z pewnością jego umiejętności będą ogromnym atutem dla drużyny BC Swiss Krono Żary i pomogą jej w dalszej walce o dobry wynik w II lidze mężczyzn.