Gmina Żary zachęca wszystkich zainteresowanych mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 28 lutego 2023 roku o godzinie 13:00. Wójt Gminy Żary spotka się z mieszkańcami w sprawie programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Wójt Gminy Żary spotka się z mieszkańcami w sprawie programu "Czyste Powietrze"
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z założeniami programu oraz rodzajami przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie. Będzie także omówione, jak poprawnie wypełnić wnioski o dofinansowanie oraz wnioski o płatność. Przeprowadzone zostaną informacje na temat wysokości dofinansowania oraz warunków, jakie powinien spełnić budynek, aby móc aplikować w ramach programu.

Zobacz:   „Program przystankowy” poprawi dostęp do kolei w regionie – w Lubuskiem obejmie 6 lokalizacji

Organizatorzy spotkania przewidują również czas na pytania od mieszkańców. Osoby zainteresowane osobistym uczestnictwem w spotkaniu proszone są o telefoniczne potwierdzenie obecności do 27 lutego br. do godziny 15:00.

Poprawa jakości powietrza jest kwestią priorytetową dla zdrowia mieszkańców oraz ochrony środowiska naturalnego. W związku z tym, zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, aby zdobyć wiedzę na temat Programu „Czyste Powietrze” oraz możliwości uzyskania dofinansowania na poprawę efektywności energetycznej budynków.

Warto również pamiętać, że w Urzędzie Gminy Żary działa Punkt Konsultacyjny rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, w którym można złożyć i skonsultować wniosek o dofinansowanie. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej https://czystepowietrze.gov.pl/.