Dziupla samochodowa pod Żarami. Na terenie jednej z posesji odkryto skradzione części dwóch luksusowych pojazdów marki Mercedes Sprinter o wartości blisko pół miliona złotych. Policja z żarskiej komendy podjęła szybką akcję po otrzymaniu informacji o kradzieży i wraz z prokuraturą rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

Dziupla samochodowa pod Żarami odkryta - w środku kradzione Mercedesy warte pół miliona
fot. Lubuska Policja

Policjanci z Żar, informację, że na jednej z posesji pod Żarami mogą znajdować się dwa kradzione pojazdy Mercedes Sprinter otrzymali w środę, 22 lutego. Funkcjonariusze po wejściu na posesję zauważyli trzy osoby, które natychmiast rozpoczęły ucieczkę. Po pieszym pościgu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 lat oraz jednego w wieku 27 lat. Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został także trzeci mężczyzna.

Zobacz:   Przebudowa DK12: Trasa Żary-Żagań-Szprotawa ma być dostosowana do standardów drogi GP

Okazało się, że na posesji funkcjonuje tzw. dziupla samochodowa, w której służby odkryły szereg części samochodowych pochodzących ze skradzionych mercedesów o wartości blisko pół miliona złotych. Materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym mieszkańcom powiatu żarskiego zarzuty paserstwa.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Żarach zatrzymani zostali objęci zabezpieczeniem majątkowym oraz środkami zapobiegawczymi w postaci dozorów i poręczeń majątkowych. Za tego typu przestępstwo może grozić od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem żarskiej Prokuratury.