Wiosenny weekend będzie obfitował w zapachy znakomitych potraw z całego świata. W dniach od 14 do 16 kwietnia pasjonaci kulinariów na czterech kółkach zjadą do miasta, aby zaspokoić apetyty mieszkańców w plenerowej „restauracji”. Wiosenny zlot food trucków w Żarach to inauguracja sezonu „streetfoodowego” i organizuje ją grupa FUTRAKI.

Zlot food trucków w Żarach
Zlot food trucków w Żarach odbędzie się przy Alei Promnitzów – fot. ©Regioneo.pl

Kulinarne miasteczko zostanie zlokalizowane w Alei Promnitzów, gdzie przez trzy dni kucharze będą karmić spragnionych eventów na powietrzu mieszkańców. W piknikowej atmosferze będzie można skosztować potraw z co najmniej czterech kontynentów, w tym dań z kuchni orientalnej, bałkańskiej, śródziemnomorskiej, a także klasyków jak amerykańskie burgery i belgijskie frytki. Wśród słodkich przekąsek, kawy i zimnych napojów znajdzie się coś dla każdego.

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach - mężczyzna zamarzł

Eventy „foodtruckowe” stały się już stałym elementem miejskiej mapy wydarzeń na powietrzu. Oryginalne dania z różnych części świata, ciekawe smaki i zapachy przyciągają całe rodziny. Organizatorem zlotu jest FUTRAKI, organizacja skupiająca wyselekcjonowanych właścicieli food trucków, którzy dbają o jakość swoich potraw. Wszystkie dania będą przygotowane ze świeżych i sezonowych produktów.

Zlot food trucków w Żarach odbędzie się przy Alei Promnitzów:

  • Piątek: 15:00 – 21:00
  • Sobota: 12:00 – 21:00
  • Niedziela: 12:00 – 20:00

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Przygotujcie już swoje podniebienia na smakowite doznania! Dzięki uprzejmości organizatorów zlotu, mamy dla Was niespodziankę. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs w którym do wygrania są vouchery na darmowe jedzenie podczas food truckowego weekendu w Żarach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy śledzić nasze media społecznościowe i wypatrywać szczegółów.