W niedzielę, 7 maja, w nocy policjanci żarskiej drogówki prowadzili pościg w Żarach za kierowcą Renault Clio, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna po skutecznym pościgu został zatrzymany. Okazało się, że nie tylko prowadził pomimo zakazu, ale też miał przy sobie narkotyki.

Pościg w Żarach: Kierowca Renault Clio był poszukiwany, miał przy sobie narkotyki
fot. KPP w Żarach

Pościg w Żarach rozpoczął się w niedzielę w nocy, kiedy to policjanci z żarskiej komendy wytypowali do kontroli samochód Renault Clio na ulicy Katowickiej. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, próbując zatrzymać pojazd i przeprowadzić kontrolę drogową, jednak kierujący postanowił zignorować te polecenia i rozpoczął ucieczkę ulicami miasta. Po pewnym czasie zatrzymał pojazd na poboczu i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci podjęli pościg w jego ślad i po krótkiej chwili zatrzymali mężczyznę.

Zobacz:   Mężczyzna z bronią sterroryzował kamienicę w Żarach, padły strzały. 30-latek usłyszał 8 zarzutów

Pościg w Żarach: Kierowca poszukiwany, miał przy sobie narkotyki

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli u zatrzymanego mężczyzny metalowe pudełko z białą substancją, która okazała się metamfetaminą. Substancja została zabezpieczona do dalszych badań laboratoryjnych, a od 35-latka pobrano krew. Dodatkowo, po sprawdzeniu w bazach policyjnych, okazało się że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze blisko jednego roku, a także posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Teraz mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie za popełnione przestępstwa. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.