Oddział Panattoni BTS wspiera najbardziej potrzebujące placówki zapewniające azyl poszkodowanym zwierzętom, w lokalizacjach swoich realizacji. We współpracy z Dekpol Budownictwo deweloper odnowił Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. Koszt kompleksowej renowacji dwóch pawilonów wyniósł 146 000 zł.

Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt odnowione dzięki wsparciu Panattoni i Dekpol Budownictwo
Żarskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zostało odnowione dzięki wsparciu Panattoni i Dekpol Budownictwo – fot. materiały prasowe/Panattoni

Dekpol Budownictwo oraz Panattoni po raz kolejny współpracują w słusznej sprawie. W grudniu ub. roku firmy przeprowadziły remont schroniska OTOZ Animals w Tczewie, gdzie oprócz prac budowlanych, wsparły placówkę zakupami najpotrzebniejszych produktów.

To fantastyczne uczucie mieć zaufanego partnera w tak szlachetnych inicjatywach. Wraz z firmą Dekpol udowadniamy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć zdecydowanie więcej. – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni – Wsparcie schronisk przez Panattoni BTS to doskonały sposób pozytywnego oddziaływania na lokalne społeczności. Szczególnie kiedy cały proces wspiera tak fantastyczna organizacja jak Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Aport” na czele z Panią Jolą Jureczko. Zaangażowanie wielu podmiotów pozwoliło dobrze zdiagnozować potrzeby i przeprowadzić kompleksowy remont, za co ogromnie wszystkim dziękujemy – dodaje.

Żary: Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt odnowione dzięki wsparci

Koszt odnowienia Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach wyniósł 146 000 zł. Renowacja objęła m.in. zabezpieczenie boksów, remont elewacji, oczyszczenie i malowanie krat oraz tynków, roboty okładzinowe ścian, montaż wentylacji grawitacyjnej, roboty rozbiórkowe, prace izolacyjne, przeciwwilgociowe i cieplne czy naprawę murków oraz posadzki betonowej. Odnowione zostały dwa pawilony żarskiego schroniska.

Dobro lokalnego schroniska od lat leży na sercu Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Aport”, które za swoje zaangażowanie na rzecz skrzywdzonych psów i kotów zostało m.in. uhonorowane tytułem Lubuskiego Anioła, wręczanego osobom i organizacjom szczególnie zaangażowanym w życie lokalnych społeczności województwa lubuskiego. Założycielką stowarzyszenia, a także inicjatorką remontu żarskiego schroniska, była Jolanta Jureczko, która przez lata uratowała setki czworonogów, a sama jest właścicielką 7 uratowanych psów i 8 kotów. 

W imieniu wszystkich tych zwierząt, które cierpią w milczeniu i same nie mogą prosić o pomoc, ale też całej lokalnej społeczności, ogromnie dziękuję firmom Panattoni i Dekpol Budownictwo. To niesamowicie budujące i wzruszające ile dobra wniosły do życia naszego schroniska, stając się naszymi aniołami. – mówi Pani Jolanta – Oczywiście firmy tworzą ludzie i widzimy, że to ludzie o wielkich sercach i ogromnej empatii, którzy spadli naszej społeczności z nieba. Nigdy nie zapomnimy okazanego ciepła, zrozumienia i wreszcie działania, które zapewni naszym czworonogom zdecydowanie lepsze warunki – dodaje.

Z przyjemnością skorzystaliśmy z ponownego zaproszenia wsparcia projektu Panattoni BTS na rzecz schronisk dla zwierząt. Pomaganie lokalnym społecznościom to wyraz odpowiedzialności, która stanowi jedną z kluczowych wartości naszej firmy. Cieszę się, że podopieczni placówki, dzięki inicjatywie kolegów z Panattoni, mają teraz lepsze warunki pobytu. Prace w Żarach zostały zrealizowane w cztery tygodnie, do czego przyczyniła się owocna współpraca ze schroniskiem i Panattoni, za którą serdecznie dziękuję – dodaje Michał Skowron, Prezes Dekpol Budownictwo

W Polsce funkcjonuje obecnie około 230 schronisk dla zwierząt. Według danych z raportu Głównego Inspektoratu Weterynarii w 2020 roku w schroniskach przebywały 92 242 psy oraz 32 507 kotów. Tworzenie schronisk to jedna z podstawowych form pomocy bezdomnym zwierzętom domowym – w tych placówkach porzucone zwierzęta znajdują nie tylko bezpieczne schronienie, ale też kompleksową pomoc medyczną i behawioralną. 

Jesteśmy dopiero na początku misji, ale już widzimy, jak wiele możemy wnieść w życie czworonogów i lokalnych społeczności swoimi działaniami. Dobro bezdomnych zwierzaków bardzo często zależy od wielkiego serca ludzi – adoptujących czy wolontariuszy, którzy codziennie poświęcają wolny czas, by zapewnić psom i kotom jak najlepsze warunki. Nasze wsparcie dla schronisk to także hołd oddany takim osobom, kochającym zwierzęta i gotowym na bezinteresowną pomoc. Już cieszymy się na kolejne realizacje i współprace z lokalnymi bohaterami – podsumowuje Karolina Kukulska, Marketing Manager w Panattoni BTS w Panattoni.

Panattoni BTS nie zwalnia tempa w zakresie pomocy schroniskom dla zwierząt. Firma już planuje działania pomocowe w Boguchwale pod Rzeszowem, gdzie wykonane zostaną nowe chodniki z kostki brukowej, bramki wejściowe, nowy boks a także niwelacja i humusowanie terenu. W dalszej kolejności Panattoni działać będzie m.in. w Korabiewicach – w połowie drogi między Warszawą i Łodzią.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz