Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy z żarskiej komendy policji przyniosła efekty w postaci zatrzymania poszukiwanego mężczyzny oraz powstrzymania kradzieży sklepowej i zatrzymania sprawcy na gorącym uczynku.

Policjanci po służbie, zatrzymali poszukiwanego oraz sprawcę kradzieży
fot. KPP w Żarach

Starszy posterunkowy Adrian Fortuna, który na co dzień pełni służbę w żarskiej komendzie w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, we wtorkowe popołudnie, 19 września, w jednym ze sklepów w Żarach zauważył mężczyznę, którego wizerunek był podobny do osoby poszukiwanej.

Nie zwlekając ani chwili, zdecydowanie ruszył w ślad za mężczyzną. Ten, reagując nerwowo, niespodziewanie wybiegł ze sklepu, uruchamiając alarm przy wyjściu na bramkach sklepowych. Funkcjonariusz ruszył natychmiast za mężczyzną i po krótkim pościgu zatrzymał uciekającego, a następnie wezwał patrol.

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach - mężczyzna zamarzł

Sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach potwierdziło, że jest on osobą poszukiwaną odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do żarskiej jednostki, a stamtąd przekazany do zakładu karnego.

To nie pierwszy przypadek, kiedy funkcjonariusze zdecydowanie reagują na podobne sytuacje. Już w miniony czwartek, 14 września, sierżant Przemysław Kaniewski z Komisariatu Policji w Lubsku, będąc poza służbą, w kolejce do kasy w jednym z marketów w Żarach zauważył mężczyznę, który zachowywał się nerwowo. Po chwili trzymając w ręku towar skierował się w stronę drzwi wejściowych i wybiegł ze sklepu nie płacąc za rzecz, którą miał w rękach.

Zobacz:   19. Festiwal Telemannowski w Żarach

Kaniewski natychmiast zareagował, ruszając za mężczyzną, zatrzymał go na miejscu i wezwał patrol. W efekcie tego działania mężczyzna odpowiedzialny za kradzież sklepową został ukarany mandatem karnym, a skradziony towar wrócił na półki w nienaruszonym stanie.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz