Żarski policjant, starszy sierżant Bartosz Opaliński udowodnił, że służba nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru. Pan Bartosz w swoim dniu wolnym zatrzymał złodzieja gdy zauważył, że zabiera on towar z półki i próbuje wyjść nie płacąc za niego.

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja
fot. Lubuska Policja

Bartosz Opaliński na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Miał wolne kiedy robił zakupy w jednym z marketów w Żarach. Zauważył wówczas mężczyznę, który zabiera ze sklepowej półki alkohol, chowa go i podąża w stronę wyjścia. Policjant natychmiast ruszył za nim, minął linię kas i zatrzymał złodzieja.

Towar powrócił na półkę w nienaruszonym stanie, a wezwany na miejsce patrol ukarał sprawcę kradzieży sklepowej mandatem karnym.

Nadkomisarz Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej w Żarach podkreśla, że służba w Policji to nie zwykła praca. – To misja – służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować. Niezależnie, czy jesteśmy na służbie czy mamy wolny dzień. – tłumaczy policjantka.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz