Żarski Klub Sportów Walki zwrócił się z prośbą do darczyńców o wsparcie finansowe dla jednego ze swoich zawodników. 13-letni Szymon Socha, ma możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Europy Muaythai IFMA, które odbędą się już 13 lutego w Istambule. Brakuje jednak środków finansowych na bilet. Klub założył więc zbiórkę – każdy może pomóc.

13-letni mistrz Polski, Szymon Socha, ma szansę na udział w ME Muaythai IFMA. Klub zbiera na bilet
fot. ŻKSW, zrzutka.pl

13-letni Szymon Socha z Żar jest aktualnym Mistrzem Polski Muaythai 2021 oraz zdobywcą Pucharu Polski Muaythai 2021 i ma ogromne szanse na medal a jest to ostatnia szansa w tej kategorii wiekowej, czyli do 14 roku życia, gdyż w marcu obchodzi urodziny. Niestety brak finansowania na chwilę obecną z Ministerstwa oraz zbyt niskie dofinansowanie urzędu miejskiego dla klubu uniemożliwia pokrycie całkowitych kosztów udziału tego utalentowanego, młodego zawodnika w tak prestiżowej imprezie jakim są Mistrzostwa Europy.

Zobacz:   Policjanci zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców z Biecza, a Internauci zbierają na odbudowę domu

Żarski Klub Sportów Walki założył więc specjalną zbiórkę w której każdy może pomóc 13-letniemu mistrzowi we wzięciu udziału w Mistrzostwach i sięgnięciu po kolejne trofea. Brakuje już naprawdę niewiele, w chwili publikacji tego tekstu darczyńcy wpłacili już 70% niezbędnej kwoty. Jak podkreśla ŻKSW, liczy się każda złotówka, która przybliży go do celu czyli upragnionych Mistrzostw Europy.