Policjanci z lubuskiego garnizonu zdominowali podium w Poznaniu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku. Młodszy aspirant Adrian Rezlerski z Żar oraz aspirant Michał Ostaszewski z Gorzowa Wielkopolskiego, zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

IV Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku
fot. Lubuska Policja

Mistrzostwa Policji w podciąganiu na drążku odbyły się 3 sierpnia w Poznaniu. To już czwarta edycja imprezy w której zmierzyli się funkcjonariusze z trzech województw: mazowieckiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Rywalizacja była zacięta, poziom bardzo wyrównan, a podczas zawodów ściśle obowiązywały zasady. Zawodnik rozpoczynał podciąganie od pełnego wyprostu ramion, po komendzie START podciągał się do momentu aż broda znajdzie się nad drążkiem, a następnie opuszczał się w dół do pełnego wyprostu w stawach łokciowych – nie jest to prosta sprawa, a dyscyplina ta wymaga wielkiego wysiłku i sprawności fizycznej.

Zobacz:   Kiedy będzie gotowa autostrada A18? GDDKiA podała termin

Reprezentantem województwa lubuskiego był Adrian Rezlerski z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który już drugi raz uczestniczył w tego typu zmaganiach. W II edycji Mistrzostw, które odbyły się w 2019 roku funkcjonariusz zajął III miejsce z rezultatem 47 podciągnięć. Tym razem poprawił swój wynik podciągając się 53 razy i zajął I miejsce w Mistrzostwach Policji w podciąganiu na drążku. Policjant z Żar o włos wyprzedził reprezentanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, Michała Ostaszewskiego, który jako kontrterrorysta rywalizację zakończył na 52 powtórzeniach. Trzeci na podium był przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, uzyskując wynik 45 podciągnięć.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Mł. asp. Adrian Rezlerski ukończył Zamiejscowy Wydział Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od lat pasjonuje się sportem, szczególnie treningiem funkcjonalnym, poprawą wszystkich cech motorycznych: szybkości, dynamiki, siły i wytrzymałości, a także sztukami walki: boks, MMA. Ukończył szkolenie z zakresu cross treningu, wcześniej trenował zapasy teraz jest instruktorem sportów walki – zapasów.