Niepokojący bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu żarskiego. Policjanci prowadzili pościg w Niwicy, udaremnili dalszą jazdę trzem pijanym kierowcom oraz jednemu pod wpływem środków odurzających.

Pościg w Niwicy, pijani kierowcy, 4 zatrzymanych. Bilans weekendu na drogach powiatu żarskiego
fot. Policja

W sobotę, 7 sierpnia, o drugiej nad ranem patrol Ruchu Drogowego KPP w Żarach zatrzymał w Dąbrowie Łużyckiej do kontroli drogowej 32-letniego kierowcę Audi. Mieszkaniec gminy Lubsko przebadany został na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i, jak wykazało badanie, prowadził mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W tym samym dniu, w Żarach przed godziną 7 rano, do kontroli drogowej zatrzymany został mieszkaniec gminy Lipinki Łużyckie. 23-letni kierowca Mercedesa poddany został badaniu stanu trzeźwości. Policyjny alkomat wykazał, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zobacz:   Czasowa zmiana organizacji ruchu w Trzebielu - utrudnienia są związane z rozbudową drogi wojewódzkiej 294

Jeszcze tego samego dnia przed północą, na ul. Ułańskiej, policjanci żarskiej drogówki poddali badaniu stanu trzeźwości kierowcę Volkswagena. 31-letni mieszkaniec wielkopolski miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Pościg w Niwicy: Kierowcę opla zatrzymano w Gniewoszycach

Do pościgu doszło w sobotę po godzinie 21 na drodze pomiędzy miejscowościami Czaple, Niwica, Chwaliszowice w gminie Trzebiel, po tym jak kierowca Opla nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg w Niwicy podjęli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach, zatrzymując kierowcę Opla w miejscowości Gniewoszyce.

Zobacz:   Odkryj Lubuskie pociągami. POLREGIO przygotowało 6 wyjątkowych wycieczek - pierwsza już w sobotę do Parku Mużakowskiego

41-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania poddany został badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik przeprowadzonego testu narkotykowego okazał się być pozytywny, od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Zatrzymany okazał się również być poszukiwanym do odbycia kary pozbawienia wolności. Mając na swoim koncie kolejne naruszenia prawa, aresztu szybko nie opuści.