Policjanci z żarskiej komendy wspólnie z przedstawicielami sanepidu i oświaty sprawdzają, czy półkolonie organizowane są w bezpieczny sposób. Podczas spotkań rozmawiają z uczestnikami o zagrożeniach w sieci i bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Wspólne kontrole półkolonii potrwają do końca wakacji.

Kontrole półkolonii w powiecie żarskim
Kontrole półkolonii w powiecie żarskim potrwają do końca wakacji – fot. KPP w Żarach

Wraz z początkiem wakacji funkcjonariusze razem z przedstawicielami sanepidu i oświaty rozpoczęli kontrole półkolonii zorganizowanych w powiecie żarskim. Wspólnie sprawdzają, czy wypoczynek został zorganizowany zgodnie z normami bezpieczeństwa oraz, czy spełnia wymogi organizacyjne pod względem merytorycznym i formalnym.

Podczas kontroli funkcjonariusze w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą oraz Bezpieczne wakacje rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań nad wodą, przypominają o kluczowych zasadach korzystania z internetu, a także bezpiecznych zachowaniach na drodze. Mundurowi poruszają również ważne kwestie związane z uzależnieniami i zażywaniem środków psychoaktywnych.

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach - mężczyzna zamarzł

2 lipca policjantka z żarskiej komendy odwiedziła uczestników półkolonii zorganizowanej przez Koszykarski Klub Sportowy Basket Żary. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadziła spotkanie profilaktyczne. Wspólnie z przedstawicielami sanepidu i kuratorium skontrolowała również, czy przedsięwzięcie zostało zorganizowane zgodnie z wymogami bezpieczeństwa. Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki zakupione ze środków pozyskanych od Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na realizację programu profilaktycznego.