Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tuplicach przeprowadzili udaną akcję zatrzymania cudzoziemców, którzy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Niemcami. Kierowca ściganego pojazdu po krótkiej, ale niebezpiecznej ucieczce, zdołał uciec. W samochodzie zostawił 15 imigrantów.

Tuplice: 15 imigrantów w siedmioosobowym aucie. Kierowcy udało się uciec
15 imigrantów zmieściło się w siedmioosobowym aucie. Kierowcy udało się uciec – fot. Straż Graniczna

Akcja miała miejsce w poniedziałek 8 maja, kiedy funkcjonariusze SG wytypowali do kontroli drogowej samochód osobowy Opel Zafira na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca samochodu nie zareagował na sygnały do zatrzymania, a wręcz przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku granicy z Niemcami. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem, który po kilku kilometrach zatrzymał się na poboczu drogi, a kierowca uciekł. Podjęte poszukiwania zbiegłego mężczyzny okazały się bezskutecznie.

Zobacz:   Nigeryjczyk chciał zarobić na przerzucie migrantów

Tuplice: 15 imigrantów w siedmioosobowym aucie

Jak się okazało, kierowca miał powody do ucieczki, ponieważ udzielał pomocy cudzoziemcom w nielegalnym przekroczeniu granicy. W siedmioosobowym samochodzie Opel Zafira funkcjonariusze zastali aż 15 imigrantów. Kontrola legalności pobytu wykazała, że żaden nie posiadał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Wszyscy zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Nielegalni migranci zostali oskarżeni o naruszenie prawa i pozbawieni wolności na 6 miesięcy, z warunkowym zawieszeniem na roczny i trzyletni okres próby. Dodatkowo 10 obywateli Turcji i 2 Syryjczyków zostali zobowiązani do regularnego zgłaszania się do Placówki SG w Tuplicach w ustalonych terminach. W chwili obecnej trwają dalsze czynności z udziałem tłumacza w sprawie pozostałych 2 obywateli Turcji i Irakijczyka.