Funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas ostatnich ośmiu dni przeprowadzali na granicy z Republiką Czeską oraz z Niemcami a także w portach lotniczych kontrole sanitarne, podczas których skontrolowano blisko 50,5 tysiąca podróżnych.

Kontrole sanitarne na granicach. W ciągu tygodnia skontrolowano ponad 50 tys. osób
fot. Straż Graniczna

Straż Graniczna prowadzi na granicy z Niemcami oraz z Czechami a także w portach lotniczych kontrole sanitarne. Pograniczników wspierają funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego, Morskiego i Nadbużańskiego Oddziału SG. Na granicach kontrolowane są wyrywkowo osoby przyjeżdżające do naszego kraju z Republiki Czeskiej oraz z Niemiec pod kątem posiadania przez nich negatywnego testu na karonawirusa. Przez osiem ostatnich dni funkcjonariusze Straży Granicznej w blisko 70 miejscach na pograniczu polsko-czeskim i polsko-niemieckim skontrolowali 50 524 osoby.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Ujawniono, że 2 131 osób próbowało wjechać do Polski bez wymaganego negatywnego testu na COVID-19 pomimo, że na podstawie obowiązujących przepisów nie byli zwolnieni z tego obowiązku. 1 817 osób zrezygnowało z dalszej podróży i wróciło do Niemiec lub do Czech, natomiast 314 osób poinformowanych zostało o obowiązku skontaktowania się z sanepidem w celu odbycia obowiązkowej 10-dniowej kwarantanny.

Każdej doby około 100 funkcjonariuszy Straży Granicznej w działaniach sanitarnych wpierają także policjanci oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.