Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na Dolnym Śląski specjalistyczną linię do produkcji papierosów oraz czekający na porcjowanie susz tytoniowy warty 850 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano dwie osoby, którym grozi wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.

Pogranicznicy z Tuplic zabezpieczyli na Dolnym Śląsku susz i linię do produkcji papierosów
fot. Straż Graniczna

Do ujawnienia tej profesjonalnej linii produkcyjnej do wytwarzania papierosów doszło w powiecie zgorzeleckim do Dolnym Śląsku. To właśnie tam funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tulicach przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań weszli na teren jednej z wytypowanych wcześniej posesji i zabezpieczyli maszynę i noże do cięcia tytoniu, suszarkę do tytoniu oraz 1,6 tony suszu tytoniowego. Wartość zabezpieczonego sprzętu oraz tytoniu to 880 tysięcy złotych.

Zobacz:   15 imigrantów w siedmioosobowym aucie. Kierowcy udało się uciec

Zatrzymano także dwóch mężczyzn w wieku 33 i 38 lat, których zastano podczas produkcji papierosów. Funkcjonariusze SG z placówki w Tuplicach wszczęli postępowanie przygotowawcze w tej sprawie, a zatrzymanych mężczyzn przesłuchano w charakterze podejrzanych. Za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego grozi im wysoka kara grzywny, jak również kara pozbawienia wolności.