Policjanci ruchu drogowego z żarskiej komendy, podczas kontroli prędkości na drodze W-289 w rejonie miejscowości Brody, zatrzymali kierującego busem marki Mercedes Sprinter, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Jednak to, co odkryli podczas dalszych czynności, było o wiele bardziej zaskakujące.

Kierowca Mercedesa Sprintera zatrzymany za paserstwo. Wpadł podczas kontroli prędkości
fot. Lubuska Policja

Podczas sprawdzania danych kierowcy oraz pojazdu w policyjnych systemach okazało się, że ten konkretny bus figurował jako skradziony na terenie Danii. 40-letni kierowca został natychmiast zatrzymany, a pojazd – Mercedesa Sprintera – zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Brody: Kierowca Mercedesa Sprintera zatrzymany za paserstwo

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności śledczych i zebraniu materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzuty związane z paserstwem, a za przekroczenie dozwolonej prędkości otrzymał mandat karny.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, osoby, które nabywają, pomagają w zbyciu, przyjmują lub pomagają w ukryciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego, podlegają surowym karom, w tym pozbawieniu wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz