Atak nożownika w Lubsku. Policja zatrzymała podejrzanego o to przestępstwo 23-letniego mieszkańca Lubska, który zranił nożem w brzuch 53-letniego mężczyznę. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Lubsko: Atak nożownika. 23-latek zadał ofierze cios nożem w brzuch
fot. KPP w Żarach

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie. Do grupy mężczyzn podszedł młody mężczyzna, trzymając w ręce nóż. Po krótkiej wymianie zdań zadał nożem cios w brzuch jednemu z nich a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Ugodzony nożem 53-latek trafił do szpitala. Rana nie zagraża jego życiu.

Lubsko: Atak nożownika. Zranił nożem mężczyznę

Pomimo podjętych przez napastnika działań skierowanych na oddalenie od siebie podejrzeń, 23-letni mieszkaniec Lubska został zatrzymany. W poniedziałek wieczorem trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej zdołał ukryć nóż, pozbył się odzieży w której dokonał ataku i w której mógłby zostać rozpoznany oraz zgolił brodę, którą świadkowie wskazywali jako jego cechę charakterystyczną.

Zobacz:   Wojsko zorganizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet. Zapisy już trwają, warto się pośpieszyć

Ostatecznie zebrany materiał dowodowy oraz zeznania świadków pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W środę, 4 sierpnia, decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żarach, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.