Mariusz Strojny nie żyje. Wójt Gminy Przewóz odszedł w wieku 54 lat. To była jego pierwsza kadencja.

Nie żyje Mariusz Strojny - wójt gminy Przewóz
fot. Pixabay/Gmina Żary/Regioneo.pl

Mariusz Strojny kierował Gminą Przewóz od 2018 roku, to była jego pierwsza kadencja. Był zaangażowany w rozwój gminy i dobrze oceniany przez mieszkańców. Zmarł w niedzielę, 14 maja 2023 roku, w godzinach wieczornych. Miał 54 lata.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wójta gminy Przewóz śp. Mariusza Strojnego. Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy dla rodziny i bliskich – czytamy w zawiadomieniu opublikowanym na stronie Gminy Żary.

Wojewoda lubuski, Władysław Dajczak, wyraził swoje kondolencje bliskim zmarłego Mariusza Strojnego, wójta Gminy Przewóz. Ponadto, na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Przewozie pojawił się wpis, w którym również wyrazy współczucia zostały przekazane rodzinie i najbliższym zmarłego – Odszedł do Wieczności Nasz kochany Wójt Gminy Przewóz Mariusz Strojny. Nie ma słów by wyrazić Nasz smutek I żal. – czytamy.

Gmina Przewóz: Zmarł wójt Mariusz Strojny, kto pokieruje gminą

Po śmierci wójta gminy Przewóz, jego mandat został formalnie wygaszony, a premier wyznaczy osobę, która tymczasowo będzie kierować samorządem. Następnie, zgodnie z kodeksem wyborczym, w ciągu 90 dni od dnia śmierci wójta, w gminie Przewóz będą musiały zostać zorganizowane przedterminowe wybory.