Pięciu migrantów z zamiarem nielegalnego przekroczenia polsko-niemieckiej granicy zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach. W procederze pomagał im zatrzymany wraz z nimi obywatel Ukrainy.

  • Seat pełen nielegalnych migrantów. Jechali nawet w bagażniku
  • Seat pełen nielegalnych migrantów. Jechali nawet w bagażniku
  • Seat pełen nielegalnych migrantów. Jechali nawet w bagażniku

12 czerwca, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tuplicach na drodze w kierunku Niemiec, w powiecie żarskim, zatrzymali osobowego Seata, którego kierował 47-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że kierowca udzielał pomocy pięciu Afgańczykom w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec. Żaden nie posiadał dokumentów potwierdzających legalność wjazdu i pobytu w Polsce. Według zeznań cudzoziemców, kierowca pojazdu miał ich przewieźć do Niemiec.

Migranci zostali zatrzymani pod zarzutem usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na roczny okres próby. Ponadto wszczęto wobec nich postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, Afgańczycy zostali objęci dozorem Straży Granicznej.

47-letni obywatel Ukrainy, który udzielał pomocy pięciu Afgańczykom w nielegalnym przekroczeniu granicy, został zatrzymany i postawiono mu zarzuty. Również przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 3 lata. Ponadto został obciążony karą grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych. Dodatkowo kierowca otrzymał mandat za przewóz większej liczby osób niż przewiduje dowód rejestracyjny pojazdu.

zdjęcia: Straż Graniczna

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz