Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali 29 nielegalnych migrantów w rejonie granicy z Niemcami. Cudzoziemcy byli zamknięci w busie. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 25 września w powiecie żarskim.

SG zatrzymała 29 nielegalnych migrantów - byli zamknięci w busie przy granicy z Niemcami
fot. Straż Graniczna

Funkcjonariusze SG zwrócili uwagę na dostawczego Citroena z niemieckimi numerami rejestracyjnymi, który stał na parkingu przy stacji benzynowej. Szoferka pojazdu była pusta ale w części ładunkowej znajdowali się cudzoziemcy zamknięci w busie. Kierowca porzucił pojazd, zostawiając 29 migrantów zamkniętych wewnątrz. Podjęta natychmiast po dokonaniu odkrycia próba odnalezienia kierowcy Citroena, zakończyła się niepowodzeniem.

Podczas weryfikacji pochodzenia zatrzymanych cudzoziemców stwierdzono, że porzuconym busem przewożono 13 obywateli Turcji oraz 16 Syryjczyków. W trakcie przeszukania pojazdu znaleziono paszporty trzynastu Turków i jednego Syryjczyka, które były ukryte w części ładunkowej samochodu.

Zobacz:   Nigeryjczyk chciał zarobić na przerzucie migrantów

Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce. W związku z tym wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania nielegalnego przekroczenia polsko-niemieckiej granicy. Wszyscy przyznali się do popełnienia tych czynów i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze, która wynosi 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok oraz trzy lata próby. Dodatkowo wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, obywatele Turcji i Syrii zostali objęci dozorem Straży Granicznej.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz