Oszuści podszywają się pod pracowników poczty, wodociągów, zakładów ubezpieczeniowych, a nawet rehabilitantów. Pukają zwykle do drzwi osób starszych i wykorzystując chwilę nieuwagi. Takie oszustwo na rehabilitantkę miało w ostatnich dniach miejsce w Żarach.

Oszustwo na rehabilitantkę w Żarach
fot. Lubuska Policja

Przypadków oszustw na terenie całej Polski jest bardzo dużo, przestępcy często podają się za pracowników poczty, wodociągów, gazowni, czy zakładów ubezpieczeniowych. We wtorek, 24 sierpnia, na terenie Żar doszło do podobnego przypadku, tym razem było to oszustwo na rehabilitantkę. Starsza pani zaufała kobiecie podającej się za rehabilitantkę i wpuściła ją do domu mimo tego, że nie umawiała się na żadną tego typu wizytę. Oszustka wykorzystała chwilę nieuwagi i okradła seniorkę.

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach - mężczyzna zamarzł

Żary: Oszustwo na rehabilitantkę

Oszuści wykorzystują różne preteksty oraz historie, aby dostać się do mieszkania, a następnie wykorzystując chwilę nieuwagi zabierają oszczędności. Ich ofiarami stają się przeważnie osoby starsze lub schorowane. Warto pamiętać żeby w kontaktach z nieznajomymi zawsze pozostać nieufnym i nie wpuszczać do mieszkania osób których nie znamy. Jeśli musimy wpuścić kogoś obcego do domu to nawet na chwilę nie pozostawiajmy ich samych.

Aby zminimalizować ryzyko dużych strat finansowych jeśli już do oszustwa dojdzie, nie przechowujmy w domu dużych kwot pieniędzy. Gotówkę warto trzymać w zaufanych instytucjach finansowych na prowadzonym za darmo rachunku bankowym np. Koncie Przekorzystnym z Kartą Rewolucyjną w banku Pekao z darmowymi wypłatami z bankomatów i 100 zł bonusem od banku za jego założenie.