Marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak, zaprasza na Piknik Zdrowia w Żarach, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. – Zapraszamy do udziału w kolejnym Pikniku Zdrowia. Tym razem spotykamy się 8 sierpnia w Żarach! – Razem zadbajmy o zdrowie – zachęca marszałek.

Lubuski Piknik Zdrowia w Żarach
fot. Lubuskie.pl

Do tej pory Pikniki Zdrowia gościły w Zielonej Górze, Kożuchowie, Świebodzinie i Gorzowie Wlkp. Zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem Lubuszan. Kolejny przystanek to Żary. Jak zawsze będzie to okazja do skorzystania z darmowych porad specjalistów oraz badań. W namiotach m.in. zmierzycie ciśnienie lub zbadacie sobie poziom cukru. Nadchodzący Piknik Zdrowia w Żarach to także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Zobacz:   Marznące opady mogą sparaliżować ruch drogowy - uwaga na oblodzenie. IMGW wydał alert

Piknik Zdrowia w Żarach

Organizatorzy pikniku będą też namawiać kobiety do regularnych badań mammograficznych oraz cytologicznych, a także promować programy profilaktyczne. Dodatkowo swoje stoiska przygotują placówki medyczne: Szpital na Wyspie oraz 105 Szpital Wojskowy SP ZOZ z Żar, przychodnia MEDKOL, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, czy też zielonogórski Szpital Uniwersytecki. Jak zawsze będzie obecny również Dentobus, oferujący bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla dzieci.

Strefę „medyczną” uzupełnią miejsca do zabawy, gier i relaksu. Na świeżym powietrzu potrenujecie z trenerami fitness, przyjrzycie się występom artystycznym i pojeździcie na gokartach. Na dzieci czekać będą kolorowe dmuchańce. Piknik Zdrowia w Żarach odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia, w godzinach 11:00–15:00 w parku przy al. Jana Pawła II.