Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Pieszy z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Decyzją sądu 26-latek, który spowodował wypadek w Żarach na ulicy Hallera, został aresztowany na trzy miesiące.

Wypadek w Żarach. 26-latek potrącił pieszego na Hallera i uciekł
fot. KPP w Żarach

Wypadek w Żarach na ulicy Hallera wydarzył się w piątek, 25 czerwca, przed godziną 21, na drodze gruntowej. Z ustaleń policji wynika, że kierowca pojazdu typu buggy potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna z obrażeniami zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala.

Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za wypadek w Żarach może być 26-letni żaranin a kolejne pozyskane informacje wskazywały, że może on próbować ukryć pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu. Już następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. Ustalono również miejsce ukrycia pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu.

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach - mężczyzna zamarzł

Samochód typu buggy, którym najprawdopodobniej potrącono wcześniej pieszego, wywieziony został na teren województwa dolnośląskiego. Został on natychmiast zabezpieczony na policyjnym parkingu a zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu 26-latkowi zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Może za to grozić mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że jazda quadami, motocyklami typu cross, czy samochodami typu buggy to świetna zabawa, niestety jednak często okazuje się niebezpieczna. W poniedziałek, 28 czerwca, sąd przychylił się do wniosku żarskiej prokuratury i policji i zastosował wobec 26-latka trzymiesięczny areszt.