Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Pieszy z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Decyzją sądu 26-latek, który spowodował wypadek w Żarach na ulicy Hallera, został aresztowany na trzy miesiące.

Wypadek w Żarach. 26-latek potrącił pieszego na Hallera i uciekł
fot. KPP w Żarach

Wypadek w Żarach na ulicy Hallera wydarzył się w piątek, 25 czerwca, przed godziną 21, na drodze gruntowej. Z ustaleń policji wynika, że kierowca pojazdu typu buggy potrącił pieszego, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna z obrażeniami zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala.

Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili, że odpowiedzialny za wypadek w Żarach może być 26-letni żaranin a kolejne pozyskane informacje wskazywały, że może on próbować ukryć pojazd, który uczestniczył w zdarzeniu. Już następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. Ustalono również miejsce ukrycia pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu.

Zobacz:   Akt oskarżenia przeciwko sprawcom nielegalnego przekroczenia granicy trafił do sądu

Samochód typu buggy, którym najprawdopodobniej potrącono wcześniej pieszego, wywieziony został na teren województwa dolnośląskiego. Został on natychmiast zabezpieczony na policyjnym parkingu a zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanemu 26-latkowi zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Może za to grozić mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że jazda quadami, motocyklami typu cross, czy samochodami typu buggy to świetna zabawa, niestety jednak często okazuje się niebezpieczna. W poniedziałek, 28 czerwca, sąd przychylił się do wniosku żarskiej prokuratury i policji i zastosował wobec 26-latka trzymiesięczny areszt.