26 lutego, ruszyła rekrutacja do żarskich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022. Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola w Żarach potrwa do 15 marca.

Przedszkola w Żarach prowadzą nabór na rok szkolny 2021/2022
fot. Archiwum Żary24 online/Pixabay

Rodzice zapisując najmłodszych do przedszkola w Żarach, mają prawo wskazać nie więcej niż trzy miejskie przedszkola w porządku od najbardziej do najmniej preferowanej przez siebie placówki. Do zaznaczania na wniosku 3 przedszkoli zachęca w opublikowanych materiałach również Urząd Miejski w Żarach.

Jeżeli chcemy zapisać dziecko do przedszkola w Żarach, warto się pośpieszyć. Nabór do żarskich placówek zakończy się w poniedziałek, 15 marca, a ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych bądź niezakwalifikowanych nastąpi 29 marca o godzinie 9:00. Po tej dacie rodzice lub opiekunowie będą mieli zaledwie nieco ponad tydzień, do 7 kwietnia, na podpisanie zobowiązań.

Zobacz:   Żary: Obiekt produkcyjno-logistyczny dla Vita Group już otwarty. Deweloper już planuje rozbudowę Panattoni Park Żary

Aby zapisać dziecko do przedszkola na nadchodzący rok szkolny, należy skorzystać z rejestracji elektronicznej na stronie zary.przedszkola.vnabor.pl, gdzie po wypełnieniu wniosku należy go podpisać i wraz załącznikami złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Wniosek rekrutacyjny” do przedszkola pierwszego wyboru.

Listy dzieci przyjętych do przedszkoli zostaną podane 15 kwietnia o godzinie 15:00. Szczegółowe informacje oraz wymagane dokumenty oraz wnioski można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Żarach.