Prawdopodobnie już za kilka dni, ponownie otwarta dla wszystkich mieszkańców zostanie kryta pływalnia Wodnik w Żarach. MOSRiW planuje otwarcie basenu 17 lutego.

MOSRiW planuje otwarcie pływalni Wodnik w Żarach w środę 17 lutego
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Już za kilka dni Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Wypoczynku w Żarach planuje ponowne otwarcie dla wszystkich mieszkańców pływalni WODNIK w Żarach. Kryta pływalnia przy ul. Telemanna ma zostać ponownie otwarta dla wszystkich mieszkańców 17 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym.

Wejścia na pływalnię dla osób indywidualnych będą możliwe od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:30 do 22:00 a w niedziele i święta od godziny 7:30 do 22:00. Codziennie o godzinie 14:00 odbywać się będzie półgodzinna przerwa na dezynfekcję pomieszczeń dla pracowników i klientów. MOSRiW opracował już wytyczne sanitarne i zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywały wszystkich korzystających z basenu.

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach - mężczyzna zamarzł

Jeśli planowane otwarcie pływalni Wodnik w Żarach w środę, 17 lutego dojdzie do skutku nieczynne pozostaną siłownia oraz solarium a z pozostałych części obiektu jednocześnie będzie mogło korzystać 55 osób w tym:

  • 24 osoby na basenie sportowym (maksymalnie 4 osoby na jednym torze)
  • 6 osób w saunach (maks. 2 osoby w jednej saunie ale ograniczenie nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących)
  • 5 osób w grocie solnej
  • 2 osoby w jacuzzi (ograniczenie nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących)
  • 18 osób w części rekreacyjnej obejmującej basen, brodzik i zjeżdżalnię

Na terenie całego obiektu obowiązywać będzie zachowanie 2 metrów dystansu od innych osób. Aby to ułatwić, w przebieralniach ograniczona zostanie liczba szafek, pod prysznicami będzie mogło przebywać maksymalnie 8 osób jednocześnie a po wejściu na teren pływalni obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie. W grocie solnej oraz saunach, zajmowane przez nas miejsce, należy obowiązkowo wyścielić własnym ręcznikiem.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

Aby uniknąć dotykania klamek przez odwiedzających basen, wszystkie drzwi wewnętrzne w strefie szatni i pryszniców będą stale otwarte. MOSRiW zapewnia również, że szafki, paski oraz kluczek do szafek będą dezynfekowane po każdym użytkowniku.

Z krytej pływalni Wodnik w Żarach nie skorzystają osoby, z jakimkolwiek objawem ostrej infekcji, zwłaszcza dróg oddechowych. Zabronione jest również oczekiwanie w pomieszczeniach obiektu, dlatego z poczekalni zostały usunięte ławki oraz krzesła.