Już 12 sierpnia do Żar ponownie zawitają miłośnicy gotowania „na czterech kółkach”. W dniach 12, 13 i 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się tutaj zlot food trucków, czyli uczta „pod chmurką” dla całej rodziny. Food trucki w Żarach to prawdziwa gratka dla fanów street foodu i dobrej kuchni. Na Festiwal Smaków zapraszają FUTRAKI.

Najsmaczniejszy letni weekend w Żarach. Food trucki zaserwują dania z 4 kontynentów
Materiały prasowe – fot. Futraki

Kulinarne miasteczko stanie w Alei Promitzów. Food trucki w Żarach będą karmić mieszkańców przez trzy dni od 12-14 sierpnia. W piknikowej atmosferze będzie można spróbować dań z co najmniej 4 kontynentów. Nie zabraknie dań z kuchni orientalnej, bałkańskiej, śródziemnomorskiej, a także królujących na wszystkich eventach – amerykańskich burgerów i belgijskich frytek. Organizatorzy zapewnią także słodkie przekąski, kawę oraz zimne napoje.

Eventy „foodtruckowe” wpisały się na dobre w mapę miejskich wydarzeń na świeżym powietrzu. Oryginalne dania z różnych stron świata, nieoczywiste smaki i nęcące zapachy przyciągają całe rodziny.

Organizatorem zlotu jest organizacja FUTRAKI, która skupia kilkuset właścicieli food trucków, wyselekcjonowanych pod względem jakości. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów.

Zlot food trucków odbędzie się przy Alei Promitzów – przejście przez park pomiędzy al. Jana Pawła II, a ul. Skarbową. Wstęp na wydarzenie jest wolny.