Za nami pierwszy w historii Gminy Żary Gminny Konkurs Tańca „Mam Talent – Taniec„, który został zorganizowany przez Zespół Szkół w Grabiku. Impreza odbyła się 25 kwietnia w sali sportowej Zespołu Szkół w Grabiku. Tanecznym popisom przyglądało się trzyosobowe jury, w skład którego weszły Bożena Wróbel, Aneta Gołąb i Barbara Gosławska.

Grabik: I Gminny Konkurs Tańca za nami. Oto laureaci
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Grabik: I Gminny Konkurs Tańca – laureaci

Jury miało trudne zadanie, ponieważ po obejrzeniu 13 występów zarówno zespołów jak i solistów w trzech kategoriach wiekowych, musiało wyłonić najlepszych. Oto efekty pracy jury: w kategorii wychowanie przedszkolne zwyciężyli „Żabki z ZS w Grabiku”, w kategorii klasy I-IV – grupa „My 3” z ZS w Grabiku oraz „Team Jumbo” z SP w Złotniku, a w kategorii klasy V-VIII – zespół „Matrix” z ZS w Grabiku. Wyróżnienia wytańczyli natomiast: w kategorii wychowanie przedszkolne „Minionki” SP Lubanice, w kategorii klasy I-IV – grupa „Roztańczone” z SP w Olbrachtowie, a w kategorii klasy V-VIII – zespół „ViZuMa” z SP w Olbrachtowie.

Danuta Semenków, Dyrektor Zespołu Szkół w Grabiku ufundowała nagrodę specjalną dla Urszuli Kuczak z SP w Sieniawie Żarskiej. Wójt Gminy Żary, Leszek Mrożek, podczas wręczenia nagród powiedział: „To pierwszy tej kategorii konkurs i niezmiernie cieszę się, że było aż tylu chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych. Nie tylko zwycięzcom i wyróżnionym, ale wszystkim, którzy zdecydowali się stanąć na scenie gratuluję odwagi, podziwiam talent. Życzę Wam kolejnych sukcesów, wytrwałości i dalszego rozwijania pasji„. Laureaci i wyróżnieni otrzymali z rąk wójta nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki.

Gościem specjalnym turnieju był Mateusz Rola z Surowej, finalista programu „You Can Dance Nowa Generacja”. Mateusz, który trenuje w Akademii Tańca NDS hip-hop, break dance & poping Żagań-Żary, na pewno jest wzorem dla wielu młodych ludzi. Danuta Semenków podkreślała, że zależało im na integracji szkół, ale też na rozwijaniu rozmaitych pasji: „Taniec, teatr to dla nich fantastyczna zabawa, która odrywa ich od komputerów, ale i  pozwala wyrażać siebie„.