4 października, w mieście Żary doszło do wspólnych ćwiczeń sztabowych, w których brali udział policjanci, strażacy oraz pracownicy jednego ze sklepów budowlanych. Celem ćwiczeń było przetestowanie procedur ewakuacji klientów i pracowników sklepu. Scenariusz zakładał, że bomba w markecie budowlanym podłożona została w jednym z pomieszczeń socjalnych.

Bomba w markecie budowlanym - ćwiczenia ewakuacyjne w Żarach z udziałem policji, straży pożarnej
fot. Lubuska Policja

Scenariusz ćwiczeń zakładał sytuację, w której istniało podejrzenie obecności ładunku wybuchowego w pomieszczeniu socjalnym sklepu budowlanego. Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego oraz strażacy mieli za zadanie przeprowadzić skuteczną ewakuację klientów i pracowników sklepu, a także zabezpieczyć obszar wokół podejrzanego miejsca. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzali pomieszczenia oraz inne przyległe miejsca, w celu wykrycia ewentualnych podejrzanych pakunków z ładunkami wybuchowymi.

Zobacz:   Żary: Obiekt produkcyjno-logistyczny dla Vita Group już otwarty. Deweloper już planuje rozbudowę Panattoni Park Żary

Żary: Bomba w markecie budowlanym – ćwiczenia ewakuacyjne z udziałem policji, straży pożarnej

Ćwiczenia te są istotnym elementem przygotowań służb do sytuacji awaryjnych i zagrożeń. Wspólna praca policji, straży pożarnej i personelu sklepu pozwala na doskonalenie procedur oraz lepszą koordynację działań w przypadku realnego zagrożenia. Po zakończeniu ćwiczeń przedstawiciele służb wymienili się doświadczeniami i spostrzeżeniami, aby jeszcze skuteczniej reagować na ewentualne sytuacje kryzysowe.

Działania te zostały zainicjowane w „Dniu Bezpieczeństwa” i miały na celu poprawę współpracy i przygotowania służb do potencjalnych zagrożeń.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz