Sąd aresztował dwóch mężczyzn w wieku 50 i 28 lat, którzy napadli na policjantów po tym jak wcześniej pobili mężczyżnę cegłówką. Oboje usłyszeli zarzuty uszkodzenia ciała mieszkańców powiatu żarskiego, czynnej napaści na policjanta, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych. Podejrzanym może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Najpierw pobili mężczyznę cegłówką potem napadli na policjantów
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27 grudnia, wieczorem. Do żarskiej komendy zgłosiły się osoby, które poinformowały dyżurnego, że były świadkami bójki dwóch mężczyzn na ulicy. We wskazany rejon natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy zauważyli na miejscu dwóch mężczyzn, uciekających na widok radiowozu do pobliskiego budynku.

Zobacz:   Czołowe zderzenie osobówki z TIR-em. Wypadek w Marszowie spowodował pijany kierowca

Jeden z policjantów wysiadł z samochodu i pobiegł za nimi próbując ich zatrzymać. Mężczyźni nie reagowali na okrzyki „stać Policja”, a następnie przytrzymywali drzwi wejściowe do klatki schodowej i nie wykonywali poleceń funkcjonariusza. W związku z tym policjant otworzył je siłą. Po wejściu do budynku mężczyźni swoją agresję skierowali wobec funkcjonariusza oraz dwóch policjantek, które przybyły na miejsce.

Żary: Napadli na policjantów, wcześniej pobili mężczyznę cegłówką

Agresorzy znieważali policjantów i zadawali im ciosy rękoma. Po krótkiej chwili młodszy mężczyzna uciekł do mieszkania, w którym się zamknął. Starszy natomiast szarpał policjanta, a następnie zepchnął go ze schodów w wyniku czego funkcjonariusz doznał urazu nogi. Na miejsce interwencji ze wsparciem przybyły inne patrole z żarskiej komendy. Mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Zobacz:   Mężczyzna z bronią sterroryzował kamienicę w Żarach, padły strzały. 30-latek usłyszał 8 zarzutów

Jak się okazało obaj mężczyźni byli nietrzeźwi – mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas czynności policjanci ustalili, że podejrzani wcześniej zaczepili przypadkowego mężczyznę, używając wobec niego przemocy fizycznej. To nie koniec agresywnego zachowania zatrzymanych. Na Szpitalny Oddział Ratunkowy z obrażeniami głowy trafił również mężczyzna, którego zatrzymani wcześniej mężczyźni pobili cegłówką i pięściami, w wyniku czego doznał licznych złamań kości twarzy.

Zarówno 50-latek, jak i 28-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów podczas i w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych, zmuszania do odstapienia od czynności, a także pobicia i uszkodzenia ciała dwóch mieszkańców powiatu żarskiego.

Zobacz:   W lubuskim wysyp ofert pracy. Coraz więcej firm z Żar czy Kostrzyna nad Odrą poszukuje pracowników

W środę, 29 grudnia, Sąd Rejonowy w Żarach na posiedzeniu aresztowym przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyzn na trzy miesięce. Na zaostrzenie kary niewątpliwie wpłynie fakt, że czyny mężczczyzn miały charakter chuligański, za co może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.