Zarząd firmy Relpol S.A. w Żarach poinformował o o rozpoczęciu działań zmierzających do przeniesienia produkcji z Relpol Elektronik Sp. z o.o. z siedzibą w Mirostowicach Dolnych do Relpol S.A. Decyzja zapadła we wtorek, 7 grudnia.

Relpol przenosi produkcję z Relpol Elektronik Sp. z o.o. do Relpol S.A.
fot. Pixabay

Decyzja została podjęta przez spółkę w związku z dobiegającą końca budową nowej hali produkcyjnej, zwiększającej powierzchnię produkcyjną w Relpolu o ok. 2000 m2. Stworzy to możliwość ulokowania w budynkach Relpol S.A. produkcji z Relpol Elektronik wraz z jej pracownikami.

Spółka poinformowała, że koncentracja produkcji w jednym miejscu umożliwi bezpośredni nadzór nad organizacją i jakością produkcji prowadzonej dotychczas w Relpol Elektronik, co poprawi efektywność procesu produkcji, skróci terminy dostaw, ograniczy koszty transportu, ograniczy koszty zarządzania tą spółką oraz poprawi wykorzystanie powierzchni produkcyjnej w żarskim zakładzie.

Zobacz:   Mężczyzna z bronią sterroryzował kamienicę w Żarach, padły strzały. 30-latek usłyszał 8 zarzutów

Przeniesienie produkcji nie będzie miało większego wpływu na wyniki finansowe grupy kapitałowej. Spółka ta odnotowywała nieznaczące z punktu widzenia grupy kapitałowej zyski lub straty netto, natomiast cały obrót pomiędzy spółkami był wyłączony w ramach korekt konsolidacyjnych.

Spółka Relpol Elektronik utworzona została w 2007 r. a jej głównym przedmiotem działalność było świadczeniu usług kooperacji dla Relpol S.A., zgodnie z wymaganiami technicznymi i jakościowymi Relpol S.A., na powierzonych przez Relpol S.A. maszynach i urządzeniach oraz z dostarczanych przez Relpol S.A. materiałów. Na koniec listopada zatrudniała 24 osoby na umowę o pracę, 3 osoby na umowę zlecenie oraz 12 osób z agencji pośrednictwa pracy. W trzech pierwszych kwartałach 2021 roku, Relpol Elektronik osiągnął przychodów ze sprzedaży 1,8 mln zł ponosząc 9 tys. zł straty netto.

Zobacz:   Nie żyje pacjent, który uciekł ze szpitala w Żarach - mężczyzna zamarzł

Relpol S.A. posiada 100% udziałów w Relpol Elektronik. Decyzja co do dalszego funkcjonowania tej spółki zostanie podjęta w terminie późniejszym.