Weekend, będzie stał pod znakiem niebezpiecznej pogody. IMGW ostrzega, że w nadchodzących godzinach w Polskę uderzy niszczycielski orkan Nadia, który przyniesie nam silny wiatr wiejący z prędkością 115 km/h. Synoptycy ostrzegają, że alerty osiągną drugi stopień nawet w głębi kraju.

Silny wiatr osiągnie 115 km/h! Orkan Nadia nadciąga nad Żary. Kiedy uderzy?
fot. Pixabay/Regioneo.pl

To zdecydowanie nie najlepszy weekend na wychodzenie z domu. W sobotę wiatr będzie się stopniowo wzmagał by największą siłę osiągnąć w nocy z sobotę na niedzielę i w niedzielę, 30 stycznia. Synoptycy ostrzegają, że porywy wiatru przyniesione przez orkan Nadia mogą łamać gałęzie lub nawet powalać całe drzewa. Możliwe są przerwy w dostawach prądu ponieważ wiatr może zrywać linie energetyczne. Warto więc zawczasu naładować telefony i zabezpieczyć przedmioty, które mogą zostać zniszczone lub porwane przez wichurę z podwórek, balkonów i tarasów.

Zobacz:   Sypnęło śniegiem, trudne warunki drogowe w regionie

Żary: Silny wiatr osiągnie nawet 115 km/h. Nadciąga orkan Nadia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę, 28 stycznia ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym wiatrem dla województwa lubuskiego. We wszystkich lubuskich powiatach prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, w drugiej części nocy i nad ranem lokalnie osiągającego w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Miejscami możliwe burze.

Ostrzeżenie obowiązuje od soboty, 29 stycznia, od godziny 16:00 do godzin popołudniowych w niedzielę, 30 stycznia. Z uwagi na to, że w nadchodzących godzinach pogoda w Żarach będzie bardzo dynamiczna, ostrzeżenie może ulec zmianie.

Zobacz:   Marznące opady mogą sparaliżować ruch drogowy - uwaga na oblodzenie. IMGW wydał alert

Zobacz: Najnowsze ostrzeżenia meteorologiczne przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi w Regioneo.pl